Mortoni Neuroom

Tunnused

Mortoni neuroom on seisund, mis mõjutab ühte varvaste vahel asuvatest närvidest. Tavaliselt tekib see 3. ja 4. varba vahele, mõnikord ka 2. ja 3. varba vahele. Ümber närvi tekib sidekude, mis muutub ärritavaks ja kokkusurutuks. See põhjustab tõsiseid valusid pöialuu piirkonnas ning samuti ka varvaste lähtepiirkonna juures. Mortoni neuroom võib tekkida nii ühel jalal kui ka mõlemal jalal.

Võimalik, et oled kogenud kipitustunnet varvastevahelises piirkonnas ning see võib muutuda aja jooksul hullemaks. Mortoni neuroom tekitab varvastesse krampi ning teravat põletustunnet pöialuus või varvaste lähtepiirkonna juures. Valu on tõsisem juhul, kui kantakse kingasid, mis pigistavad kahjustatud piirkonda.

Kui teil on Mortoni neuroom, siis võib esialgu tunda kipitustunnet varvastevahelises piirkonnas. Kipitus võib lõpuks muutuda valuliseks, mis omakorda võib muutuda aja jooksul järjest valusamaks. Valu on justkui selline, mis tekitab põletavat tunnet pöialuus või varvaste lähtepiirkonna juures ning üldiselt valu süveneb kõndides.

Valu on intensiivsem juhul, kui te kannate tihedaid kingasid. Soovitatav on kanda kingasid, millel on varvaste piirkonnas rohkem ruumi. Valu võib vähendada ka jalatalla massaažiga.

Tihtipeale ei suudeta välja selgitada Mortoni neuroomi tekkepõhjust, kuid mitmed asjaolud näivad seda raskendavat. Nende asjaolude hulka kuuluvad ka teised jalgadega seotud probleemid ning kandmist piiravad jalanõud.

Arvatakse, et Mortoni neuroom võib olla põhjustatud varbaluude pressimisest vastu närvi juhul, kui luude vahemik on liiga kitsas. See põhjustab närvi ja seda ümbritsevate kudede paksenemist.

Jalanõud, mis on liiga tihedad, muudavad Mortoni neuroomi poolt põhjustatud valu veelgi hullemaks. Seda põhjusel, et varbaluud on rohkem surutud vastu kahjustatud närvi.
Kõrge kontsaga kingad, eriti need, mille kontsa pikkus on üle 5 cm või need, millel on terav ninaosa, pressivad samuti varbaid ning seega süvendavad valu. See on ka põhjuseks, miks naistel esineb Mortoni neuroom sagedamini kui meestel.

Kandes jalanõusid, mis on jalas mugavad ja millel on rohkelt ruumi varvaste piirkonnas ning lisaks kombineerituna jalats toetava sisetallaga, on võimalik ennetada Mortoni neuroomi. Kõik sõltub sellest, kui kaua teil on olnud teatud seisund ja kui tõsine on seisund. Teine lihtne ravi, mis võib osutuda mõne inimese jaoks efektiivseks, on varbaeraldaja kasutamine.

Mortoni neuroomi saab diagnoosida ultraheli abil ning viimase abinõuna võib vaja minna kirurgilist sekkumist.

Vaata lisaks:

Partnerid