Põlve- ja Seljavalu

Tunnused

Paljud inimesed kannatavad põlve-, puusa- ja seljavalude all, mis võivad olla mõne trauma, loomuliku kulumise (ingl.k. wear and tear), biomehaanilise probleemi, artriidi või mõne muu meditsiinilise seisundi tagajärjeks. Sageli elavad inimesed koos liigesevaludega, mis on meditsiiniliste seisundite sümptomiteks ja mida inimesed peavad taluma, kuna nad on näiteks kõndinud maha pika distantsi, tegelenud kõrge intensiivsusega spordialaga või lihtsalt sellepärast, et nad hakkavad vanemaks jääma. Sellele probleemile on lahendus. Lahenduseks on tallatoed, mis aitavad erinevaid sümptomeid leevendada.

Siinkohal mõned sümptomid, mis võivad viidata põlve- ja seljavalule ning mis võivad olla seotud jalalabade ebastabiilsusega:

  • Valu süveneb seistes, kõndides või pärast sportimist.
  • Väga kõrge pöiavõlv (võib põhjustada biomehaanilist valu, kuna pöiavõlv pole suuteline neelama põrutust).
  • Väga madal pöiavõlv, mis võib olla ülepronatsiooni tagajärjeks (võib põhjustada jalalabade vastuolu).
  • Ebastabiilne jalalaba, mille põhjuseks on sissepoole kalduv kand ning mis võib põhjustada hüppeliigese nihestusi.

Põlve-, puusa- ja seljavalud võivad olla biomehaaniliste vastuolude või pärilike struktuuriliste kõrvalekallete tagajärgedeks. Vahel võib olla põhjuseks raskuse tõttu vajunud jalalabad.  Kehv jalalaba struktuur võib tekitada sisemist/välimist põlve pöörlemist (rotatsiooni), põhjustades ebanormaalseid pingeid nii põlve siseküljele kui ka välisküljele. Nii ülepronatsioon kui ka ülesupinatsioon võivad tekitada probleeme puusadele ja samuti ka alaseljale.

Teie jalalabad on kogu teoe keha vundamendiks. Kogu teie keharaskus langeb vaid mõnele ruutsentimeetrile. Teie jalgadel on stabiliseeriv ja liikumapanev roll ning oluline tegur säilitamaks keha heaolu. Individuaalsed tallatoed pakuvad jalalabadele toetust ja põrutuste neeldumist, nad stabiliseerivad teie jalalabasid ning aitavad parandada kehahoiakut, mis omakorda aitab leevendada liigesevalusid (mis võivad tuleneda labajalgadest). Suuremat põrutuse neeldumist ja kaitset liigestele saab saavutada 2mm Noene põrutust neelavate sisetaldade lisamisega tavaliste toetavate sisetaldade alla.

Vaata lisaks:

Partnerid