Sümptomid

Artriitiline muutus

 Artriit sageli raskendab liikumist ja põhjustab valu kõndimisel kui ka üleüldisel sportimisel ning samuti ka kõikide teiste igapäevaste aktiivsete tegevuste regulaarsel sooritamisel. Eksisteerib kolm põhilist artriidi tüüpi, mis…

Lisainfo
Halluks valgus ehk suure varba kaldumine

Suure varba kaldumist (nimetatakse ka hallux valgus) kirjeldatakse sageli kui muhku suure varba küljel. Tegelikult on suure varba kaldumine rohkem kui lihtsalt muhk.

Lisainfo
Hallux limitus ehk suurevarba jäikus

Suure varba jäikus on liigese haigus, mis asub suure varba lähtekoha juures.  See põhjustab valu ja jäikust liigeses ning aja jooksul muutub varba painutamine aina raskemaks.

Lisainfo
Haamervarvas

Teise, kolmanda, neljanda või väikse varba või mõlema liigese kontraktuur. Selline ebanormaalne paindumine avaldab survet kandes jalanõusid, mis tekitavad probleemide soodustumist.

Lisainfo
Kaarjalg

Kaarjalg on seisund, kus jalal on liiga kõrge pikivõlviga pöid. Kõrge pikivõlvi tõttu on kõndides või seistes liigne raskus surtud pöiale ja kannale. Kaarjalg põhjustab sümptomeid nagu valu ja ebastabiilsus.

Lisainfo
Mortoni neuroom

Mortoni neuroom on seisund, mis mõjutab ühte varvaste vahel asuvatest närvidest. Tavaliselt tekib see 3. ja 4. varba vahele, mõnikord ka 2. ja 3. varba vahele. Ümber närvi tekib sidekude, mis muutub ärritavaks ja kokkusurutuks.

Lisainfo
Metatarsalgia

Metatarsalgia on üldiselt antud nimetus valule jalalaba esiosas metatarsaalluude  piirkonnas.  Metatarsalgia võib olla põhjustatud paljude erinevate seisundite poolt, mis mõjutavad jalalabasid.

Lisainfo
Ülepronatsioon

Pronatsioon on jalalaba loomulik liikumine, kui raskus kantakse kannast üle jalalaba esiosale näiteks kõndimisel. Kui jalalaba kaldub siseküljele, siis enamik raskusest asetub samuti jalalaba siseküljele ning võlv muutub lamedaks.

Lisainfo
Ülesupinatsioon

Supinatsioon on jalalaba loomulik liikumine, kui jalalaba kaldub kõndimisel väljapoole. Kui jalalaba kaldub väljapoole, siis suurem osa raskusest rõhub jalalaba välisküljele ning pöiavõlv muutub kõrgeks.

Lisainfo
Plantaarfastsiit ehk tallaaluse sidekirme põletik

Plantaarfastsiit on tallaaluse kiulise koe ehk sidekirme põletik, mis ulatub kanna juurest jalalaba esiosani. Plantaarfastsiit muutub ärritavaks ja põletikuliseks, mille tulemuseks…

Lisainfo
Põlve- ja seljavalu

Paljud inimesed kannatavad põlve-, puusa- ja seljavalude all, mis võivad olla mõne trauma, loomuliku kulumise (ingl.k. wear and tear), biomehaanilise probleemi, artriidi või mõne muu meditsiinilise seisundi tagajärjeks.

Lisainfo
Invididuaalselt valmistatavad tallatoed

Individuaalsed tallatoed on valmistatud teie jalalabadele, toetavad igat teie jalalaba kontuuri ning valmistatud meditsiinilistele nõuetele vastavatest ja käsitsi valitut materjalidest.

Lisainfo

Konsultatsioon